I niedziela Adwentu

 

1 grudnia 2019 r.

 

  

 DZIŚ

 • Dziś I niedziela Adwentu.
 • Kolekta przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.
 • O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Przy wyjściach z kościoła kiermasz adwentowy, na którym będzie można nabyć świece « Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom », opłatki, kartki świąteczne. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na organizację „Otwartego Stołu”. Młodzież oazowa proponuje nam dzisiaj bombki – kalendarze adwentowe.
 • Zachęcamy do podjęcia się adwentowych zobowiązań trzeźwościowych. Parafialna Księga Trzeźwości jest wystawiona w kaplicy św. Jana Bosko.

 

 

 W TYM  TYGODNIU 

 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego (cena 6 zł), Małego Gościa i naszej parafialnej Sygnaturki.
 • W kancalarii parafialnej i zakrystii można nabyć świece Caritas « Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ». Duże świece 12 zł, małe 5 zł.
 • Prosimy zapoznać się z planem kolędy – jest on wywieszony w gablotach. Kolędę rozpoczniemy 29 listopada. W Adwencie kolęda w piątki - początek o godz. 16.00, w soboty i niedziele początek o godz. 14.00. Po świętach kolęda codzienie: w tygodniu od poniedziałku do piątku - początek o godz. 16.00, zaś w soboty i niedziele początek o godz. 14.00.
 • W poniedziałek
  - O godz. 18.00 Msza św. uczniów klas VII i VIII przygotwoujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. kl. VII mają spotkanie w kaplicy, zaś klasy VIII spotkania w grupach.
  - O godz. 19.00 spotkanie męskiej Wspólnoty św. Józefa.
 • We wtorek
  - O godz. 8.45 – w bibliotece parafialnej poranek: Kult św. Mikołaja w Pierśćcu na Ziemi Cieszyńskiej.
  - O godz. 18.00 spotkanie formacyjne wspólnoty Zaufali Panu.
  - O godz. 19.00 Katecheza dla dorosłych.
 • W środę
  - O godz. 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Barbary w intencji pracowników, emerytów, rencistów i ich rodzin związanych z górnictwem i firmą FAMUR. Mszę św. uświetni orkiestra Pana Adama Bobera.
  - O godz. 19.00 Krąg biblijny.
  - Od godz. 19.00 do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 • W pierwszy czwartek miesiąca
  - O godz. 7.30 nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.
  - Kolekta przeznaczona na wsparcie misjonarzy pochodzących z naszej parafii. W ostatnich dniach listopada misjonarzowi o. Krystianowi Traczykowi została przekazana kwota 4.500 zł.
  - O godz. 15.00 Godzina Święta Straży Honorowej, a po niej spotkanie formacyjne.
 • W pierwszy piątek miesiąca
  - O godz. 7.30 nabożeństwo ku czci NSPJ.
  - Kolekta przeznaczona na organizację Wigilii dla osób samotnych i znajdujących się w potrzebie „Otwarty Stół”.
  - Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie seniorów naszej parafii.
  - Od godz. 14.00 do 17.00 zbiórka przed sklepem Auchan na Zadolu „Tak, pomagam”. Zabrane przed sklepem artykuły zostaną wykorzystane do przygotowania paczek żywnościowych dla osób potrzebujących.
  - O godz. 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
  - Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej.
  - Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dzieci ze św. Mikołajem.
 • W pierwszą sobotę
  - O godz. 7.30 różaniec fatimski.
  - Kolekta przeznaczona na projektowany nowy ołtarz maryjny w naszym kościele.
  - Po Mszy św. o godz. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z medytacją tajemnicy różańca znalezienie Pana Jezusa w świątyni.
  - Od godz. 9.00 do 17.00 zbiórka przed sklepem Auchan na Zadolu „Tak, pomagam”. Zabrane przed sklepem artykuły zostaną wykorzystane do przygotowania paczek żywnościowych dla osób potrzebujących.
  - Od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
  - O godz. 19.00 Wieczór uwielbienia.
 • W przyszłą niedzielę – II niedziela Adwentu – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  - Kolekta przeznaczona na remont naszego kościoła.
  - O godz. 10.00 Msza św. w intencji Dzieci Maryi. Po Mszy św. poświęcenie medalików dzieci komunijnych.
  - Zapraszamy na kiermasz adwentowy, na którym będzie można się zaopatrzyć w świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, kartki świąteczne, opłatki. Stoiska znajdują się przy bocznych wejściach z kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na organizację „Otwartego Stołu”.
  - Od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 

INNE

 • 9 grudnia spotkanie z Panem Mariuszem Kaletką na temat: Duchowość mężczyzny.
 • 16 grudnia odbędzie się Katolicki Speed Dating, czyli szybkie randki dla osób między 20 a 30 rokiem życia. Zapisy na stronie wspólnoty Beta. Szczegóły na plaka-tach w gablotkach.
 • W dniu 19 grudnia nasza parafia organizuje Wigilię dla osób samotnych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Można się włączyć w jej organizację, składając dobrowolne ofiary w kopertach lub przelewem na konto parafii z dopiskiem « Otwarty stół ». Jeśli ktoś chciałby wspomóc to dzieło, poświęcając swój czas – serdecznie zapraszamy. Chętnych prosimy o kontakt z Panią Patrycją Orzechowską w kancelarii parafialnej. Za zrozumienie i pomoc dziękujemy.
 • W dniach od 28 grudnia do 1 stycznia we Wrocławiu odbędzie się spotkanie młodych osób z całego świata. Organizatorem jest wspólnota z Taizé oraz władze miasta Wrocławia. Z naszej parafii jest organizowana grupa, która pojedzie na to spotkanie. Zapisy do końca listopada. Szczegóły na stronie internetowej.
 • Nasza parafia organizuje pielgrzymkę połączoną z wypoczynkiem do Chorwacji i BiH (Medjugorie) w dniach 11-20 maja 2020. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zaliczka 500 zł. Pozostały ostatnie wolne miejsca. Szczegóły w gablotach kościoła.

 

 

UWAGA ! ZMIANA PORZĄDKU MSZY ŚW. OD 1 STYCZNIA 2020

W związku z bardzo licznymi prośbami o tygodniowe Msze św. wieczorne Parafialna Rada Duszpasterska zdecydowała, że od stycznia 2020 r. Msze św. w tygodniu będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00 (koncelebrowane, tzn. więcej intencji sprawowanych przez kilku kapłanów).

Msze św. niedzielne będą sprawowane jak dotychczas w okresie od stycznia do końca kwietnia i od października do końca grudnia. W okresie od 1 maja do 30 września w niedziele Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.00 i 20.00.

 

 

Copyright © Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko