Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko

Rzymskokatolicka Parafia

  

 

 

Uroczystość Najświętszej Trójcy

16 czerwca 2019r.

 

DZIŚ

 • Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 • Kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 • O godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 

 

W TYM TYGODNIU

 • Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu o 17.30, zaś w niedzielę o godz. 17.00.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszej parafialnej Sygnaturki.
 • Zbliża się czas wakacyjny. Jeżeli Parafianie chcieliby powierzyć intencje mszalne kapłanom udającym się na urlopy, można to uczynić oso-biście, podchodząc do kapłana. Można również je zostawić w kancelarii lub w zakrystii.
 • We wtorek
  - O godz. 16.30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego Szkoły Podstawowej nr 32.
  - Nie ma katechezy dla dorosłych.
  - O godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W środę
  - O godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego Szkoły Podstawowej nr 28.
  - Od godz. 19.00 do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
 • W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  - Wspólna procesja trzech piotrowickich parafii wyruszy o godz. 9.00 z parkingu obok cmentarza (ul. Armii Krajowej). Po modlitwie przy pierwszym ołtarzu parafia Matki Bożej Fatimskiej uda się swoją trasą do kościoła, zaś dwie pozostałe parafie przejdą do skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Kostki Napierskiego, gdzie będzie drugi ołtarz. Następnie parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa uda się ulicą Kostki Napierskiego i dalej swoją trasą do kościoła. Nasza parafia będzie kontynuowała przejście ulicą Armii Krajowej. Na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Jankego będzie stał trzeci ołtarz. Następnie skręcimy w ul. Fredry i czwarty ołtarz będzie przy naszym parafialnym kościele. Po procesji w kościele będzie sprawowana Msza św. ok. godz. 10.30. Pozostałe Msze o godz. 8.00, 12.00 i 18.00.
  - Prosimy Parafian o udekorowanie okien, domów. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów.
  - Kolekta przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
 • W piątek
  - O godz. 17.30 nabożeństwo połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
 • W sobotę
  - O godz. 17.30 nabożeństwo połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
  - Od godz. 17.00 do godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 • W przyszłą niedzielę – XII niedziela zwykła.
  - Kolekta przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  - O godz. 17.00 nabożeństwo połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

 

INNE

 • Dekretem ks. Arcybiskupa ks. Adrian Chojnicki został mianowany wikariuszem w Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach, zaś wikariuszem w naszej parafii został ks. Paweł Olszewski. Zmiany wikariuszowskie wchodzą w życie z dniem 30 sierpnia. Ks. Adriana i ks. Rafała pożegnamy 31 sierpnia (sobota, godz. 14.00). Na tej samej Mszy św. powitamy nowego wikariusza, ks. Pawła.
 • Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc udziela wiernym Archidiecezji Katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 21 czerwca 2019 r. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, Metropolita Katowicki zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych. Jednocześnie przypomina, że w piątek 28 czerwca 2019 r. wstrzemięźliwość od spożywania mięsa nie obowiązuje z racji przypadającej w tym dniu uroczystości Najświęt-szego Serca Pana Jezusa.
 • W naszej parafii powstaje męska róża różańcowa. Chętnych mężczyzn zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej. O chęci włą-czenia się do tej modlitwy można nas również poinformować drogą elektroniczną.
 • Ojcowie pijarzy zapraszają na BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA SENIORÓW, odbywają się one we wtorki i czwartki. Informacje na plakatach oraz stronie internetowej szkoły. Jednocześnie informujemy, że we wrześniu nastąpi otwarcie Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły. www.pijarzy.katowice.pl
 • Zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej we wtorki 8.45-10.00 i 16.30-17.30. W najbliższy wtorek o godz. 8.45 zapraszamy na spotkanie nt. „25 wierszy niezapomnianych w wyborze czytelników" ks. profesora Jerzego Szymika.

 

 

 

 

Copyright © Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko