V niedziela Wielkiego Postu

 

29 marca 2020 r.

 

  

 

 • Dziś V niedziela Wielkiego Postu.
 • Kolekta przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła (nie ma zbiórki w kościele podczas Mszy św. Ofiary można wpłacać na nasze parafialne konto lub złożyć do skarbony w środkowym wejściu do kościoła).

 

 

W TYM TYGODNIU

 • Zachęcamy do lektury naszej parafialnej Sygnaturki, również w wersji elektronicznej.
 • Dziękujemy za przelewy na nasze konto parafialne, za ofiary składane do skarbony w środkowym wejściu do kościoła. Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do czytania elektronicznej wersji „Gościa Niedzielnego”. Więcej informacji na www.gosc.pl.
 • Apelujemy, żeby w razie wątpliwości co do swojego stanu zdrowia postępować według zaleceń Ministerstwa Zdrowia. W gablotach pa¬rafialnych i na naszej stronie internetowej są umieszczone informacje na ten temat.
 • Osoby potrzebujące pomocy można zgłaszać pod numerem Caritasu 793 896 545 (dzwonić w godzinach od 9.00 do 18.00) lub w kan¬celarii parafialnej.
 • W zakrystii oraz kancelarii parafialnej są do nabycia Wielkanocne Paschaliki na stół wielkanocny.
 • Mając na względzie najnowsze rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br., kierując się pasterską troską o zachowanie zdrowia wier-nych i celebransów, ks. Arcybiskup Wiktor Skworc zarządza :
  - Aż do odwołania celebrowanie wszystkich Mszy św. i Triduum Paschalnego bez obecności wiernych.
  - W dniu pogrzebu można celebrować Mszę św. żałobną bez udziału wiernych i ciała zmarłego (ew. urny). Obrzędy pogrzebu ograniczamy wyłącznie do stacji przy grobie z udziałem najbliższej rodziny, w liczbie nie większej niż 5 osób.
  - Poza celebracjami kościoły pozostają otwarte jako miejsca na indywidualną modlitwę.
  - Z dniem 29 marca br. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania.
  - Nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie! Jednak w sytuacjach wyjątkowych, wyrazem duszpasterskiej troski będzie umożliwienie skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania tym wiernym, którzy o to osobiście poproszą. Wskazane jest uprzednie, telefo-niczne umówienie.
  - Usilnie zachęcam wiernych do korzystania z Komunii duchowej, po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego.
 • Zachęcamy do oglądania i uczestnictwa w transmisjach internetowych z naszej parafii:
  -  wszystkich Mszy św. tygodniowych i niedzielnych wg dotychczasowego planu,
  - całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu (8.30-18.00),
  - modlitwy różańcowej o godz. 20.30,
  - rozważań Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 i Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.00,
  - rekolekcji wielkopostnych „Jeżeli chcesz żyć …” w dniach 5-9 kwietnia 2020. Nauki głoszone podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Będą dostępne w osobnej zakładce „Rekolekcje 2020”.
 • W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
  - W tych dniach tradycyjne nabożeństwa, kolekty (zachęcamy do wpłat na nasze parafialne konto), itd.
 • W przyszłą niedzielę – VI niedziela Wielkiego Postu.
  - Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii (nie ma zbiórki w kościele podczas Mszy św. Ofiary można wpłacać na nasze parafialne konto lub złożyć do skarbony w środkowym wejściu do kościoła).

 

INNE

 • Pielgrzymi do Chorwacji! Spotkanie przedpielgrzymkowe w poniedziałek 20 kwietnia, o godz. 19.00. O wszystkich decyzjach i krokach będziemy Państwa na tym spotkaniu informować. Nie ma potrzeby w tej chwili zgłaszać ewentu¬alnej rezygnacji, gdyż koszty poniesione przez Państwa do czasu podjęcia wspólnej decyzji nie zwiększą się poza wpłacony zadatek. Mamy jeszcze 5 wolnych miejsc.
 • W maju 2020 roku przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W związku z tą rocznicą chcemy umieścić ciąg dalszy podziękowań Świętemu Papieżowi. Osoby, które chciałyby takie krótkie podziękowania nam powierzyć, prosimy o ich dostarczenie pocztą elek¬troniczną, pisemnie do kancelarii lub zakrystii, lub też w kopertach do koszyczka w czasie niedzielnej kolekty. Podziękowania można składać do Świąt Wielkanocnych (12 kwietnia 2020).

 

 

UWAGA ! ZMIANA PORZĄDKU MSZY ŚW. OD 1 STYCZNIA 2020r.

Od stycznia do końca czerwca 2020 r. Msze św. w tygodniu będą sprawowane tak jak dotychczas, tj. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 (koncelebrowane, tzn. więcej intencji sprawowanych przez kilku kapłanów).

Msze św. niedzielne będą sprawowane jak dotychczas w okresie od stycznia do końca kwietnia i od października do końca grudnia.

W okresie od 1 maja do 30 września w niedziele Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.00 i 20.00.

 

 

 

Copyright © Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko