Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko

Rzymskokatolicka Parafia

  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Uroczystość Najświętszej Trójcy

26 maja 2024r.

  

 

 • Kolekta na potrzeby archidiecezji. Dzień Matki.
 • Na balaskach zbiórka na kwiaty do dekoracji ołtarzy na Boże Ciało.
 • Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Nabożeństwo majowe w tygodniu i w niedziele o godz. 17.30.
 • Nabożeństwo ku czci NSPJ przez cały czerwiec w tygodniu i w niedziele o godz. 17.30.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy dokonują wpłat na nasze konto parafialne na utrzymanie kościoła. Ofiary na ten cel można również składać do skarbony w środkowym wejściu do kościoła lub poprzez ofiaromat.
 • 21 maja 2024 został otwarty przetarg – postępowanie na wyłonienie wykonawcy prac związanych z termomodernizacją naszego kościoła. Szczegóły znajdziecie w gazetce i stronie internetowej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji wybrania dobrej i odpowiedzialnej firmy!
 • W środkowym wyjściu z kościoła do nabycia: „Gość Niedzielny” (10 zł); „Gość Extra” (14 zł) z artykułami: Święte Matki, Matki Świętych, „Mały Gość Niedzielny” (8 zł); „Apostolstwo Chorych” (5 zł); „Sygnaturka”.

 

 

 

W TYM TYGODNIU:

 • Niedziela, 26 maja 2024 – uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta na potrzeby archidiecezji. Dzień Matki.
  Na balaskach zbiórka na kwiaty do dekoracji ołtarzy na Boże Ciało.
  - Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  - Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Piesza pielgrzymka wyruszy z placu kościelnego o godz. 4.00 rano. Zbiórka pątników przy krzyżu na placu kościelnym. Wszystkich chętnych mężczyzn i młodzieńców zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Polecajmy w modlitwie wszystkich pątników. Janusz Kandzia, szafarz
  - 11.00 – Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza wszystkie Mamy z dziećmi na spotkanie z okazji Dnia Matki. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 10.00, po niej spotkanie w ogrodzie parafialnym. Zapraszamy do wspólnego świętowania!
 • Środa, 29 maja 2024 – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.
  - 19.00–21.00 – Wieczór Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.
 • Czwartek, 30 maja 2024 – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Kolekta na potrzeby parafii.
  - Składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 8.00. Będziemy szli ulicami: Fredry, Północna, Zbożowa, Jastrzębia, Targowisko, Szewska, Fredry. Na zakończenie procesji Msza św. w kościele około godziny 11. Prosimy parafian o włączenie się w przygotowanie procesji oraz poszczególnych ołtarzy.
 • Piątek, 31 maja 2024 – święto Nawiedzenia NMP.
  Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie - w miarę możliwości - jałmużny dla biednych.
 • Pierwsza sobota miesiąca, 1 czerwca 2024 – wspomn. św. Justyna, męcz. Kolekta na wystrój naszego kościoła.
  - 7.30 – Różaniec fatimski. - 17.00 – Spowiedź. - 17.30 – Nabożeństwo ku czci NSPJ.
 • Niedziela, 2 czerwca 2024 – dziewiąta niedziela zwykła. Kolekta na potrzeby parafii.
  - 17.30 – Nabożeństwo ku czci NSPJ.

 

INNE:

 • 7.06.2024 r. (piątek) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 10.00 Msza Święta w intencji Seniorów naszej parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem lurdzkim, następnie spotkanie w ogrodzie parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich starszych i chorych do wspólnego świętowania. Wszystkich chętnych do włączenia się, w pomoc serdecznie zapraszamy do kontaktu z p. Patrycją Orzechowską w kancelarii.
 • 8.06.2024 r., godz. 8.00 - Odwiedziny chorych. Chorych i starszych parafian prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub elektronicznie.

 • VIII Parafialny Festyn Rodzinny OD SERCA Eko – Piotrowice 2024
  Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian w dniu 8 czerwca 2024 r. na VIII Festyn Rodzinny Od Serca „Eko – Piotrowice” odbywający się na terenie naszej parafii. Festyn organizowany jest przez naszą parafię, jej wspólnoty, Stowarzyszenie „Od Serca”, MDK „Południe” i współfinansowany przez Urząd Miasta Katowice w ramach zadania publicznego. Tegoroczny festyn odbędzie się pod hasłem „Eko - Piotrowice”.
  Jednocześnie uprzejmie prosimy Panie Gospodynie o wsparcie festynu w postaci pieczonych, domowych ciast. Prosimy
  o ich dostarczenie (na podpisanych blachach) w sobotę, 8 czerwca, od godz. 12.00 na stanowiska obok probostwa.
  Aby podkreślić wątek ekologiczny, ogłaszamy zbiórkę nagród „z drugiej ręki” do sekcji zabaw i konkursów. Uprzejmie prosimy o przynoszenie do zakrystii parafialnej przedmiotów, takich jak zabawki, maskotki, gry, książki i inne. Prosimy
  o ich bardzo dobry stan, czystość i kompletność, tak aby mogły stanowić atrakcyjną nagrodę w konkursach.
  Wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowania lub sponsorowania wydarzenia zapraszamy do kontaktu.
  - 10.06.2024 r., około godz. 18.45 – zapraszamy uczestników Parafialnej Pielgrzymki na Morawę (30.08-01.09.2024) na spotkanie organizacyjne. Prosimy również o wpłatę drugiej raty.

 

Copyright © Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko