Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko

Rzymskokatolicka Parafia

  

 

 

 INTENCJE  MSZALNE I NABOŻEŃSTWA 

MAJ 2024

 

 

Środa, 1 maja 2024 – święto św. Józefa, Rzemieślnika. Dzień modlitw za bezrobotnych.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Felicję Morawską w 41. rocznicę śmierci, z prośbą o szczęcie wieczne dla niej.
2) Wolna intencja.
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do NSPJ w intencji żyjących i zmarłych członków Nocnej Adoracji.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Helenę Palacz (greg. 27.).

 

Pierwszy czwartek miesiąca, 2 maja 2024 – wspomnienie św. Atanazego, bpa i dK.
Kolekta przeznaczona na misje.
7.00 - 1) W intencji Ojca Świętego, kapłanów, misjonarzy i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Tadeusza Wielgusa, z prośbą o niebo dla niego – ofiarowana przez rodzinę Fidelusów z dziećmi z Makowa Podhalańskiego.
3) Do Miłosierdzia Bożego za + Helenę Palacz (greg. 28.)
7.30 - Nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Reginę Majeranowską w 20. roczn. śmierci, + męża Józefa i wszystkich ++ z rodziny, z prośbą o niebo dla nich.

 

Pierwszy piątek miesiąca, 3 maja 2024 – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski.
Kolekta na potrzeby Caritas.
7.30 - Nabożeństwo ku czci NSPJ.
8.00 - 1) Do NSPJ jako wynagrodzenie za zniewagi i brak miłości, w int. członków Arcybractwa Straży Honorowej Serca Jezusa, ich rodzin, Ks. Opiekuna i wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2) Do NSPJ przez wstawiennictwo NMP Królowej Polski w intencji Alicji i Pawła, z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o Bożą opiekę i dary Ducha Świętego oraz o błogosławieństwo Boże dla nich i dla całej rodziny.
10.00 - Do NSPJ w intencji Ojczyzny. 17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do NSPJ w intencji dzieci pierwszo- i wczesnokomunijnych, ich rodziców oraz księży opiekunów.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Helenę Palacz (greg. 29.).

 

Pierwsza sobota miesiąca, 4 maja 2024 – wspomn. św. Floriana, męcz., patrona archidiecezji.
Kolekta na nowy wystrój naszego kościoła.
7.00 - 1) Msza św. w int. członków Żywego Różańca i Ks. Opiekuna oraz w intencji zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi.
2) Do NSPJ przez wstawiennictwo MB Fatimskiej w int. Stanisławy Kucharczyk z ok. 80. urodzin i imienin, z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę Opatrzności Bożej oraz błogosławieństwo Boże na dalsze lata i dla całej rodziny. Te Deum.
3) Do Miłosierdzia Bożego za + Helenę Palacz (greg. 30.).
7.30 - Różaniec fatimski. 17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - Do Mił. Bożego przez wstaw. MB Nieustającej Pomocy z prośbą o łaskę życia wiecznego dla + męża i ojca Ludwika w kolejną rocznicę śmierci.

 

Niedziela, 5 maja 2024 – szósta niedziela Wielkanocy.
Kolekta jest przeznaczona na WŚSD.
8.00 - Do Mił. Bożego za ++ rodziców Józefa i Weronikę, rodzeństwo, szwagra, Jadwigę i Pawła oraz dusze w czyśćcu cierpiące, z prośbą o niebo.
10.00 - Do NSPJ przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy w int. Katarzyny Marzec z ok. 18. urodzin, z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę Anioła Stróża i dary Ducha Świętego w dorosłym życiu oraz błog. Boże na dalsze lata i dla całej rodziny. Te Deum.
12.00 - Do NSPJ w int. Gertrudy Adamskiej z ok. 80. urodzin, z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie, opiekę Opatrzności Bożej i błog. Boże na dalsze lata i dla całej rodziny. Te Deum.
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Weronikę i jej ++ mężów Adolfa i Franciszka, ++ córki Monikę i Hildegardę oraz ++ synów Edwarda i Pawła, z prośbą o łaskę szczęścia wiecznego dla nich.
20.00 - Do Miłosierdzia Bożego za ++ Franciszkę i Franciszka Włodarskich i + syna ks. Eugeniusza Włodarskiego, z prośbą o niebo dla nich.

 

Poniedziałek, 6 maja 2024 – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Dzień modlitw o urodzaje.
7.00 - Do NSPJ w intencji Kacpra z okazji 18. urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dary Ducha Świętego, opiekę Anioła Stróża i błogosławieństwo Boże w dorosłym życiu solenizanta i dla całej rodziny.
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Alfreda Macioła w 1. rocznicę śmierci, z prośbą o łaskę nieba dla niego.
2) Do Miłosierdzia Bożego za ++ Jadwigę Wołucką, Bronisława Wołuckiego, Wacława Kryszczuka, siostrę Halinę i ++ krewnych, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.

 

Wtorek, 7 maja 2024 – dzień powszedni. Dzień modlitw o urodzaje.
7.00 - Do Mił. Bożego za ++ tatę Stanisława Wochnika w 5. roczn. śm., mamę Teresę Wochnik, ++ z rodziny i krewnych z obu stron, z prośbą o niebo.
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do NSPJ przez wstawiennictwo MB Fatimskiej w intencji Zosi z okazji urodzin, z prośbą o opiekę Anioła Stróża i błog. Boże na dalsze lata.
2) Do NSPJ w intencji wspólnoty Zaufali Panu i Ks. Opiekuna.

 

Środa, 8 maja 2024 – uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz., głównego patrona Polski. Dzień modlitw o urodzaje.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Janinę Radziszewską i ++ z rodziny, z prośbą o szczęcie wieczne dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + męża Jana oraz jego ++ rodziców, z prośbą o niebo dla nich.
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Jadwigę i Wiktora Morków oraz za ++ z rodziny, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + męża Stanisława Grządziela, z prośbą o łaskę nieba dla niego.
3) Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Mariannę i Stanisława Romanowskich oraz ++ rodzeństwo Wiesława i Annę, z prośbą o niebo dla nich – ofiarowana przez Alicję.

 

Czwartek, 9 maja 2024 – dzień powszedni.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Kazimierza Krzyżowskiego, z prośbą o niebo dla niego – ofiarowana przez Danutę Rus z rodziną.
2) Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Julię i Macieja Kadelów, + córkę Małgorzatę Kusz, z prośbą o niebo dla nich.
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - Do NSPJ przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji Zofii w dniu urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla solenizantki i całej rodziny.

 

Piątek, 10 maja 2024 – dzień powszedni. - Nowenna do Ducha Świętego.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Kazimierza Krzyżowskiego, z prośbą o niebo dla niego – ofiarowana przez Jacka Michalca.
2) Do NSPJ w intencji Rodzin Szensztackich.
15.00 - Do NSPJ w intencji Stanisławy Gołębiewskiej z okazji 90. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, wstawiennictwo MB Fatimskiej i Nieustającej Pomocy, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla solenizantki i dla całej rodziny. Te Deum.
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za ++ teściów Irenę i Stanisława Maciołów, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
2) Do Mił. Bożego za ++ Wacława Kryszczuka, Jadwigę i Łazarza oraz siostrę i ++ z całego pokrewieństwa z obu stron, z prośbą o niebo.

 

Sobota, 11 maja 2024 – dzień powszedni. - Nowenna do Ducha Świętego.
7.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Tadeusza Wielgusa, z prośbą o niebo dla niego – ofiarowana przez bliskich znajomych z Makowa Podhalańskiego.
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + syna i brata Sebastiana Olszanowskiego we wspomnienie urodzin, z prośbą o niebo dla niego.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + męża Ryszarda Zela w 6. rocznicę śmierci, z prośbą o radość wieczną dla niego.

 

Niedziela, 12 maja 2024 – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Kolekta na remont naszego kościoła.
8.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + żonę Lidię Nalewajkę w 2. roczn. śm., ++ rodziców Mariannę i Piotra Nalewajków oraz teściów Gertrudę i Pawła Szmolke, oraz + Alberta Szmolke, z prośbą o niebo dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 4.)
10.00 - Pierwsza Komunia Święta (SP 28). 12.00 - Pierwsza Komunia Święta (SP 32). 13.30 - Wczesna Komunia Święta
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - Do NSPJ w intencji Iny i Norberta Klosów z okazji 10. rocznicy ślubu oraz 40. urodzin Norberta, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego, opiekę Opatrzności Bożej i błogosławieństwo Boże na dalsze wspólne lata i dla całej rodziny.
20.00 - Do NSPJ przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji Grzegorza Cichego z okazji 50. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego, opiekę Opatrzności Bożej i błogosławieństwo Boże dla solenizanta i całej rodziny. Te Deum.

 

Poniedziałek, 13 maja 2024 – dzień powszedni. - Nowenna do Ducha Świętego.
7.00 - 1) Do NSPJ przez wstawiennictwo MB Fatimskiej w int. żyjących, chorych i zmarłych czcicieli i członków Żywego Różańca i Ks. Opiekuna.
2) Do Mił. Bożego za + Tadeusza Wielgusa, z prośbą o niebo dla niego – ofiarowana przez sąsiadów bloku nr 5 z Makowa Podhalańskiego.
3) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 5.) 7.30 - Różaniec fatimski.
17.15 - Nabożeństwo majowe dziękczynne po Pierwszej Komunii Świętej dzieci z SP nr 32 i wczesnokomunijnych.
18.00 - 1) Do NSPJ w intencji Pawła Dancha z okazji urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę Anioła Stróża, dary Ducha Świętego, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla solenizanta i całej rodziny.
2) Do NSPJ przez wstawiennictwo MB Fatimskiej w intencji Bogusławy Szwajnoch z okazji urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę Anioła Stróża, MB Nieustającej Pomocy i błog. Boże na dalsze lata i dla całej rodziny.

 

Wtorek, 14 maja 2024 – święto św. Macieja, Apostoła. Nowenna do Ducha Świętego.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Pawła Maźniewskiego, z prośbą o niebo – ofiarowana przez mamę, siostrę i siostrzeńca.
2) Do NSPJ przez wstawiennictwo NMP w intencji Ks. Dariusza Szmidta w 30. rocznicę święceń prezbiteratu, z podziękowaniem za dar kapłaństwa, dary Ducha Świętego i Bożą opiekę, z prośbą o błogosławieństwo na dalsze lata służby Bogu i ludziom.
3) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 6.)
17.15 - Nabożeństwo majowe dziękczynne po Pierwszej Komunii Świętej dzieci z SP nr 28.
18.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Zofię i Tomasza oraz braci Godzisława i Ludomira, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + brata Janusza w 3. rocznicę śmierci, z prośbą o radość wieczną dla niego.

 

Środa, 15 maja 2024 – dzień powszedni. Nowenna do Ducha Świętego.
7.00 - Do NSPJ za wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy z prośbą o zdrowie, silną wiarę i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia dla córek Joanny i Anny oraz synów Marcina i Tomasza wraz z rodzinami. 17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za ++ Elżbietę i Norberta Walachów, Edwarda Maćkowskiego, Tomasza Kluczkę oraz Jadwigę i Józefa Gierachów, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za ++ Magdalenę i Fryderyka Olszówków i ++ z rodziny, z prośbą o łaskę nieba dla nich.
3) Do Mił. Bożego za + Marcina Laskę, z prośbą o pokój jego duszy i szczęście wieczne dla niego.
4) Do Mił. Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 7.)

 

Czwartek, 16 maja 2024 – święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz. Nowenna do Ducha Świętego.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Stefanię w kolejną rocznicę śmierci oraz ++ rodziców, z prośbą o niebo dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 8.) 17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do NSPJ w intencji Piotra z okazji ur., z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata.
2) Do NSPJ w intencji Julii z okazji 80. urodzin oraz z okazji 55. rocznicy ślubu Julii i Wilhelma, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla solenizantki, małżonków i całej rodziny.

 

Piątek, 17 maja 2024 – dzień powszedni. Nowenna do Ducha Świętego.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za ++ Zofię i Franciszka Wilków, braci Henryka i Ryszarda, z prośbą o niebo dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Tadeusza Wielgusa, z prośbą o szczęście wieczne dla niego – ofiarowana przez sąsiadów.
18.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Mateusza Cichowskiego w rocznicę śmierci oraz ++ z rodziny, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Jadwigę Kalembę w 1. rocznicę śmierci, z prośbą o niebo dla niej.
3) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 9.)

 

Sobota, 18 maja 2024 – dzień powszedni. Nowenna do Ducha Świętego.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Irenę Suchoń w 3. rocznicę śmierci ze wspomnieniem ++ rodziców Klary i Wilhelma Suchoniów oraz teściów Agnieszkę i Alojzego Jastrzębskich, z prośbą o niebo dla nich. 2) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 10.)
16.00 - Do NSPJ przez wstawiennictwo MB Piekarskiej w intencji Haliny z okazji 75. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata. Te Deum. 17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - Do NSPJ w intencji bierzmowańców, ich rodziców i świadków. Młodzież przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Marka Szkudły.

 

Niedziela, 19 maja 2024 – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Kolekta na potrzeby parafii.
8.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Wilhelma Gajdę we wspomnienie urodzin oraz + żonę Marię i ++ z pokrewieństwa, z prośbą o niebo dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 11.)
10.00 - 1) Do NSPJ w intencji dzieci z SP 32 i 28 oraz dzieci wczesnokomunijnych obchodzących pierwszą rocznicę I Komunii Świętej.
2) Do NSPJ w intencji dzieci objętych modlitwą Róż Różańcowych Rodziców za Dzieci.
12.00 - Do NSPJ w int. kapłanów naszej parafii w kolejne rocznice ich święceń: 45. Ks. Eugeniusza, 31. Ks. Proboszcza Marka,
30. Ks. Dariusza, 19. Ks. Jakuba oraz 8. Ks. Pawła, z prośbą o dary Ducha Świętego i Boże błog. na dalsze lata posługi Bogu i ludziom.
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + żonę Aleksandrę Kord w 1. rocznicę śmierci, z prośbą o niebo dla niej.
20.00 - Do NSPJ w intencji Piotra Goebla z okazji 60. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego, opiekę Opatrzności Bożej i błogosławieństwo Boże dla solenizanta i całej rodziny. Te Deum.

 

Poniedziałek, 20 maja 2024 – święto NMP, Matki Kościoła. Misyjny Dzień Chorego.
7.00 - 1) Do Mił. Bożego za ++ męża Andrzeja w 6. roczn. śm, jego rodziców i teściów oraz ++ Andrzeja, Kazimierza, Tadeusza i Ryszarda, z prośbą o niebo.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Eleonorę Kandzię w kolejną rocznicę śmierci, z prośbą o radość wieczną dla niej.
3) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 12.)
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - Do NSPJ przez wstawiennictwo Trójcy Przenajświętszej i MB Nieustającej Pomocy w intencji Róży z okazji 90. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, opiekę Anioła Stróża i błogosławieństwo Boże dla solenizantki i całej rodziny.

 

Wtorek, 21 maja 2024 – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Kazimierza Krzyżowskiego, z prośbą o niebo – ofiarowana przez rodzinę Krzyżowskich z Krzyżowej.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 13.)
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Bogusławę Sysło w 10. rocznicę śmierci, z prośbą o szczęście wieczne dla niej.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Ryszarda Buchalskiego, ++ rodziców Wiktora i Małgorzatę Rzepków oraz ++ z rodziny, z prośbą o niebo dla nich.

 

Środa, 22 maja 2024 – dzień powszedni.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Franciszka Wątrobę we wspomnienie urodzin, z prośbą o szczęście wieczne dla niego.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Tadeusza Wielgusa, z prośbą o łaskę nieba – ofiarowana przez Marcina Wiciarza z rodziną z Makowa Podhalańskiego.
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + męża Stanisława Piwowarczyka oraz ++ teściów, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
2) Do NSPJ przez wstaw. św. Rity w intencji rodzin, z podzięk. za otrzymane łaski i z prośbą o pomoc w rozwiązywaniu trudnych spraw.
3) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 14.)

 

Czwartek, 23 maja 2024 – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Dorotę Dudę, z prośbą o niebo dla niej – ofiarowana przez sąsiadów z ul. Jankego 120.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 15.)
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Łucję i Wilhelma Puszerów, z prośbą o niebo dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Augustyna Mitszke i za ++ koleżanki i kolegów, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.

 

Piątek, 24 maja 2024 – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitw za Kościół w Chinach.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + męża Bernarda Rojka, ++ rodziców z obu stron oraz ++ z pokrewieństwa, z prośbą o niebo dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za ++ Jana Czapika, jego rodziców Olimpię i Władysława oraz siostrę Marię, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Kazimierza Skrzydło w 8. rocznicę śmierci, z prośbą o szczęście wieczne dla niego.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Barbarę Kosikowską w 3. rocznicę śmierci oraz za ++ z rodziny, z prośbą o pokój ich duszy i życie wieczne.
3) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 16.)

 

Sobota, 25 maja 2024 – dzień powszedni.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Maksyma Sytkę we wspomnienie 21. urodzin, z prośbą o pokój jego duszy i szczęście wieczne.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 17.)
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do Mił. Bożego za + Różę Prus, ++ rodziców Pelagię i Pawła oraz ++ siostry Marię i Wandę, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Krystynę Szubert w 4. rocznicę śmierci oraz ++ rodziców z obu stron, z prośbą o niebo dla nich.

 

Niedziela, 26 maja 2024 – uroczystość Najświętszej Trójcy.
Kolekta na potrzeby archidiecezji. Dzień Matki.
8.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Marię Radziszewską oraz ++ z rodziny, z prośbą o niebo dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Annę Patalitę w 3. rocznicę śmierci, z prośbą o szczęście wieczne dla niej.
10.00 - 1) Do NSPJ w intencji wszystkich Mam z okazji ich święta, z prośbą o Bożą Opiekę, zdrowie, potrzebne dary i błogosławieństwo Boże na każdy dzień.
2) Do NSPJ w intencji Katarzyny Polak z okazji urodzin, z podziękowaniem za otrzymane laski, z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego, opiekę Opatrzności Bożej i błogosławieństwo Boże dla solenizantki i całej rodziny.
3) Do NSPJ przez wstawiennictwo MB Różańcowej w intencji Rozalii Pogrzeby z okazji 94. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego oraz błogosławieństwo Boże dla solenizantki i całej rodziny. Te Deum.
4) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 18.)
12.00 - Do Mił. Bożego za + mamę Ewę Lenartowicz-Wierzbicką we wspomn. urodzin oraz za ++ z rodziny z obu stron, z prośbą o niebo dla nich.
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Barbarę Dobrzańską w 2. rocznicę śmierci, z prośbą o niebo dla niej.
20.00 - Do Miłosierdzia Bożego za ++ Klarę i Bernarda w kolejne rocznice ich śmierci, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.

 

Poniedziałek, 27 maja 2024 – dzień powszedni.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Tadeusza Wielgusa, z prośbą o niebo – ofiarowana przez Romana Kanię z Makowa Podhalańskiego.
2) Do Miłosierdzia Bożego za ++ Marię i Pawła oraz ++ z ich rodzin, z prośbą o radość wieczną dla nich.
3) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 19.) 17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Marka Staniszewskiego, z prośbą o niebo – ofiarowana przez koleżanki i kolegów z pracy jego żony Małgorzaty.

 

Wtorek, 28 maja 2024 – dzień powszedni.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za Kazimierza Krzyżowskiego, z prośbą o szczęście wieczne dla niego – ofiarowana przez Zofię i Piotra Bogdałów.
2) W intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli, o wierność Bogu i bezpieczeństwo.
3) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 20.) 17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Ernę Tchórz, z prośbą o niebo dla niej.

 

Środa, 29 maja 2024 – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Zygmunta Mielewczyka w kolejną rocznicę śmierci, z prośbą o szczęście wieczne dla niego.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Tadeusza Wielgusa, z prośbą o łaskę nieba – ofiarow. przez Halinę i Czesława Matuszyków z Makowa Podhalańskiego.
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Bolesława Tchórza we wspomn. urodzin oraz za ++ z rodziny, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Grzegorza Pomianowskiego, z prośbą o łaskę szczęścia wiecznego dla niego.
3) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 21.)

 

Czwartek, 30 maja 2024 – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Kolekta na potrzeby parafii.
8.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + brata Grzegorza oraz ++ z rodziny Łagoszów i Gierasimienków, z prośbą o niebo dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 22.)
11.00 - Po powrocie z procesji około godz. 11. Msza Święta w intencji ++ parafian.
12.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Hermana Poloczka, z prośbą o szczęście wieczne dla niego. 17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + ojca Franciszka w kolejną rocznicę śmierci i + mamę Różę Myśliwiec, z prośbą o niebo dla nich.

 

Piątek, 31 maja 2024 – święto Nawiedzenia NMP.
7.00 - 1) Do NSPJ w int. Iwony z okazji urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla niej i całej rodziny.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Tadeusza Wielgusa, z prośbą o szczęście wieczne dla niego – ofiarowana przez rodzinę Pawów z Tarnowa.
17.30 - Nabożeństwo majowe.
18.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za parafian ++ w kwietniu: Łucję Kleczkę, Tadeusza Wielgusa, Danutę Czybę, Marka Staniszewskiego, Władysława Ciastka, Marię Jezuitę, Irenę Guzik, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Emila Puchałkę oraz ++ z rodziny Budniaków i Puchałków, z prośbą o pokój ich duszy i życie wieczne.
3) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 23.)

 

 

 

 

 INTENCJE  MSZALNE I NABOŻEŃSTWA 

CZERWIEC 2024

 

  

 

 

 

 

Pierwsza sobota miesiąca, 1 czerwca 2024 – wspomn. św. Justyna, męcz.
Kolekta na nowy wystrój naszego kościoła.
7.00 - 1) Msza św. w int. członków Żywego Różańca i Ks. Opiekuna oraz w intencji zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi.
2) Do NSPJ w intencji Jana Łomozika z okazji 18. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę Anioła Stróża, potrzebne w dorosłym życiu dary Ducha Świętego i o błogosławieństwo Boże dla solenizanta i całej rodziny. Te Deum.
3) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 24.) 7.30 - Różaniec fatimski. 17.00 - Spowiedź.
17.30 - Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
18.00 - Do NSPJ w intencji Anieli z okazji 80. urodzin, z podziękowaniem Bogu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MB Nieustającej Pomocy na dalsze lata. Te Deum.

 

Niedziela, 2 czerwca 2024 – dziewiąta niedziela zwykła.
Kolekta na potrzeby parafii.
8.00 - Do Mił. Bożego za + Bertę Godulę, ze wspomn. ++ Czesława, Ireny, Joanny oraz ++ z rodziny Godulów i Krawczyków, z prośbą o niebo.
10.00 - 1) Do Mił. Bożego za ++ siostrzeńca Piotrusia, szwagra Mieczysława, rodziców Zofię i Juliana w kolejne roczn. ich śmierci, z prośbą o niebo.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Sordyl-Jakimiak (greg. 25.)
12.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Urszulę, z prośbą o pokój jej duszy i szczęście wieczne dla niej.
17.30 - Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + męża Jana Piaseckiego w 2. rocznicę śmierci, z prośbą o niebo dla niego.
20.00 - Do NSPJ z prośbą o dary Ducha Świętego dla Ks. Proboszcza.

 

 

 

Copyright © Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko