Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko

Rzymskokatolicka Parafia

  

 

 

 INTENCJE  MSZALNE I NABOŻEŃSTWA 

STYCZEŃ 2023

 

 

 

 

Niedziela, 1 stycznia 2023 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
Kolekta przeznaczona na WŚSD.
8.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Ryszarda Lisińskiego, z prośbą o łaskę szczęścia wiecznego dla niego.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Józefa Kampę, z prośbą o łaskę nieba – ofiarowana przez sąsiadów.
10.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Halinę Budny, z prośbą o dar nieba dla niej – ofiarowana przez sąsiadów z ul. Żurawiej 34.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Grzegorza Kmiecika, z prośbą o szczęście wieczne dla niego.
12.00 - 1) Do NSPJ w int. Joanny i Antoniego Kempskich z ok. 50 roczn. ślubu, z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego, opiekę MB Nieustającej Pomocy i błog. Boże na dalsze wspólne lata i dla całej rodziny. Te Deum.
2) Msza Święta jubileuszy małżeńskich.
16.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Irenę Janczak, z prośbą o szczęście wieczne dla niej.
17.00 - Nieszpory kolędowe.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Stanisława Orzechowskiego we wspomnienie urodzin, z prośbą o łaskę nieba dla niego.

 

Poniedziałek, 2 stycznia 2023 – Wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i dK.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Genowefę Buhl, + męża i ++ rodziców, z prośbą o łaskę szczęścia wiecznego dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Jerzego Mrozka, z prośbą o łaskę nieba dla niego – ofiarowana przez sąsiadów z ul. Wroniej 10.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Karola Główkę w roczn. śm., ++ Gertrudę Główkę i Helenę Główkę, Tomasza Kluczkę, Krystynę i Zygmunta Gajdów oraz ich ++ rodziców, rodzeństwo i krewnych.

 

Wtorek, 3 stycznia 2023 – dzień powszedni.
7.00 - Do Miłosierdzia Bożego za ++ bezdomnych z Brynowa i Piotrowic, o spokój ich duszy i szczęście wieczne.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Helenę i Władysława Panasów, ++ męża i ojca Stanisława Puchacza, siostrę Różę Bury oraz ++ z rodziny z obu stron, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.

 

Środa, 4 stycznia 2023 – dzień powszedni.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Annę Nowok, z prośbą o szczęście wieczne dla niej.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Marię Karymów oraz + męża Ludwika, z prośbą o dar nieba, ofiarowana przez siostrę Jadwigę z rodziną.
18.00 - Za żyjących i ++ członków Nocnej Adoracji.

 

Pierwszy czwartek miesiąca, 5 stycznia 2023 – dzień powszedni.
Kolekta przeznaczona na misje.
7.00 - 1) W intencji Ojca Świętego, kapłanów, misjonarzy i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
2) Do Miłosierdzia Bożego za ++ Mariannę i Leona Mateckich, z prośbą o łaskę nieba dla nich.
7.30 - Nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Piotra Kustyniuka w 21 rocznicę śmierci oraz ++ rodziców, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.

 

Pierwszy piątek miesiąca, 6 stycznia 2023 – Uroczystość Objawienia Pańskiego.
Kolekta na misje.
7.30 - Nabożeństwo ku czci NSPJ.
8.00 - Do NSPJ jako wynagrodzenie za zniewagi i brak miłości, w int. członków Arcybractwa Straży Honorowej Serca Jezusa, ich rodzin, Ks. Opiekuna i wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
10.00 - Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Henrykę i Władysława, siostrę Albinę, brata Stanisława i ++ z rodziny, z prośbą o dar nieba.
12.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + syna Rafała Kubiaka, ++ rodziców i babcię Łęckich, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
16.00 - Do Miłosierdzia Bożego za ++ ojca Erwina we wspomnienie urodzin, mamę Julię, brata Józefa i dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00 - W intencji dzieci pierwszo- i wczesnokomunijnych oraz ich rodziców.

 

Pierwsza sobota miesiąca, 7 stycznia 2023 – dzień powszedni.
Kolekta na nowy ołtarz maryjny w naszym kościele.
7.00 - 1) Za żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca i Ks. Opiekuna.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Irenę Suchoń, z prośbą o szczęście wieczne dla niej.
7.30 - Różaniec fatimski.
17.00 - Spowiedź.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Zygmunta Mielewczyka w rocznicę śmierci, z prośbą o łaskę szczęścia wiecznego.
19.00 - Jasełka piotrowickiej Oazy NSPJ: Narodzić się na nowo.

 

Niedziela, 8 stycznia 2023 – Święto Chrztu Pańskiego.
Kolekta przeznaczona na remont naszego kościoła – nowy ołtarz maryjny.
8.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Wilhelma Gajdę, z prośbą o szczęście wieczne dla niego – ofiarowana przez Agnieszkę Gancarz.
2) Do Mił. Bożego za + męża Jana Piaseckiego, ++ rodziców Ludwikę i Stefana, teściów i dziadków z obu stron, z prośbą o dar nieba.
10.00 - 1) Do NSPJ przez wstawiennictwo MB Fatimskiej w intencji dzieci objętych modlitwą Róż Różańcowych Rodziców za Dzieci.
2) Do NSPJ w int. Franciszka z okazji urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie i błog. Boże na dalsze lata i dla całej rodziny.
12.00 - 1) Do NSPJ w int. członków Parafialnego Zespołu Charytatywnego Caritas i ich rodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i dary Ducha Świętego oraz błog. Boże.
2) Wolna intencja.
16.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Antoninę Pająk, z prośbą o łaskę nieba dla niej – ofiarowana przez sąsiadów.
17.00 - Nieszpory kolędowe.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + męża Zdzisława Żołądowskiego w 10 rocznicę śmierci, ++ rodziców z obu stron, brata Ludwika i krewnych, z prośbą o łaskę nieba dla nich.

 

Poniedziałek, 9 stycznia 2023 – dzień powszedni.
7.00 - 1) Do Mił. Bożego za ++ rodziców Bronisławę i Bronisława oraz za ++ teściów Elżbietę i Zenona, z prośbą o łaskę nieba dla nich.
2) Do Miłosierdzia Bożego za dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + ks. kanonika Henryka Rusaka, z prośbą o łaskę nieba dla niego.

 

Wtorek, 10 stycznia 2023 – dzień powszedni.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Klarę Dudę, z prośbą o szczęście wieczne – ofiarowana przez Żywy Różaniec.
2) Do Miłosierdzia Bożego za ++ dziadków Marcjannę i Kacpra oraz Teklę i Mikołaja, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
18.00 - Do Mił. Bożego za ++ rodziców Katarzynę i Tadeusza Bialików oraz ++ z rodziny i pokrewieństwa, z prośbą o łaskę nieba dla nich.

 

Środa, 11 stycznia 2023 – dzień powszedni.
7.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Klarę Dudę, z prośbą o łaskę nieba dla niej – ofiarowana przez Straż Honorową NSPJ.
2) Do Mił. Bożego za ++ Marię Karymów i męża Ludwika, z prośbą o dar nieba, ofiarowana przez Małgorzatę i Macieja Kutwów.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za ++ Rozalię i Stanisława Turczyńskich oraz ++ z pokrewieństwa z obu stron, z prośbą o dar nieba dla nich.

 

Czwartek, 12 stycznia 2023 – dzień powszedni.
7.00 - 1) Do NSPJ w intencji syna Krzysztofa, z prośbą o łaskę zdrowia i potrzebne dary oraz błog. Boże.
2) Do Miłosierdzia Bożego za ++ Marię Karymów i męża Ludwika, z prośbą o łaskę nieba – od siostry Józefy i Mariana Tokarczyków.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Józefa Nowaka oraz ++ rodziców Marię i Wincentego, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.

 

Piątek, 13 stycznia 2023 – dzień powszedni.
7.00 - 1) Przez wstawiennictwo MB Fatimskiej w int. żyjących, chorych i zmarłych czcicieli oraz w int. członków Żywego Różańca i Ks. Opiekuna.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Marię Karymów, z prośbą o szczęście wieczne dla niej – ofiarowana przez siostrę Stanisławę.
7.30 - Różaniec fatimski.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Urszulę Stachę, z prośbą o szczęście wieczne dla niej.

 

Sobota, 14 stycznia 2023 – dzień powszedni.
7.00 - 1) Do NSPJ w intencji rodziny Stolarzów, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i błog. Boże.
2) Do Miłosierdzia Bożego za + Marię Karymów – ofiarowana przez siostrę Stanisławę, i za + męża Ludwika, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Marię Belok w 8 rocznicę śmierci oraz + Barbarę Krupę w 30 dniu po śmierci, z prośbą o łaskę szczęścia wiecznego dla nich.

 

Niedziela, 15 stycznia 2023 – 2 niedziela zwykła.
Kolekta na potrzeby archidiecezji. Przeznaczona jest na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m.in. Radio eM.
8.00 - Do Mił. Bożego za + Danutę Gwóźdź we wspomnienie urodzin oraz za ++ z rodziny Gwoździów, z prośbą o łaskę nieba dla nich.
10.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Hannę Dziedzic w 2 rocznicę śmierci, z prośbą o szczęście wieczne dla niej.
2) Do Mił. Bożego za + Piotra Sabasia, ++ rodziców, teściów i rodzeństwo oraz za ++ z rodziny, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
12.00 - 1) Do NSPJ w int. Roberta Starczewskiego z okazji 55 urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum.
2) Do NSPJ przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy w intencji Gabrieli Wilk z okazji 70 urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże na dalsze wspólne lata i dla całej rodziny: Kik i Włodarczyk. Te Deum.
3) Do NSPJ przez wstawiennictwo św. Rodziny w int. Katarzyny i Adama Włodarczyków z ok. 25 roczn. ślubu z podz. za otrzymane łaski z prośbą o opiekę MB, zdrowie i błog. Boże na dalsze lata i dla całej rodziny: Kik i Włodarczyk. Te Deum.
16.00 - Do NSPJ w int. Michała z ok. urodzin z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dary Ducha Św., i błog. Boże dla całej rodziny.
17.00 - Nieszpory.
18.00 - Do NSPJ w intencji Moniki i Szymona Jureczków z okazji 25 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i błog. Boże na dalsze wspólne lata i dla całej rodziny. Te Deum.

 

Poniedziałek, 16 stycznia 2023 – dzień powszedni.
7.00 - Do Miłosierdzia Bożego za +Romana Buchtę w 1 rocznicę śmierci, jego ++ rodziców i braci, z prośbą o łaskę nieba dla nich.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + ojca Czesława Wojciechowskiego w kolejną rocznicę śmierci, z prośbą o łaskę nieba dla niego oraz ++ mamy, braci, syna i dziadków z obu stron.

 

Wtorek, 17 stycznia 2023 – Wspomnienie św. Antoniego, opata.
7.00 - Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Annę i Jana Wawro, teściów Karola i Helenę Ebertów oraz wszystkich ++ z rodziny, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + męża Bernarda w rocznicę śmierci, ++ rodziców z obu stron, + brata Rafała, z prośbą o łaskę nieba dla nich.

 

Środa, 18 stycznia 2023 – dzień powszedni. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
7.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Annę Nowok, z prośbą o łaskę nieba dla niej.
18.00 - Do NSPJ w intencji katechetki Doroty Ulaczyk, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dary Ducha Świętego i błog. Boże.

 

Czwartek, 19 stycznia 2023 – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
7.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Zygmunta Słomianego, + żonę Gizelę oraz ++ rodziców z obu stron, z prośbą o radość życia wiecznego dla nich.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Małgorzatę Wójciak, ++ rodziców, teściów i ++ z rodziny, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.

 

Piątek, 20 stycznia 2023 – dzień powszedni. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
7.00 - Do Miłosierdzia Bożego za ++ Marię, Stefana i Jerzego, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + męża Henryka Zaisza w 1 rocznicę śmierci, z prośbą o szczęście wieczne dla niego.

 

Sobota, 21 stycznia 2023 – Wspomnienie św. Agnieszki, dz. i męcz. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
7.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Marię Karymów, z prośbą o łaskę nieba dla niej – ofiarowana przez Gabrielę Dorywalską.
18.00 - Do NSPJ w intencji Krystyny Musioł z okazji 65 urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie i błog. Boże.

 

Niedziela, 22 stycznia 2023 – 3 niedziela zwykła. Niedziela Słowa Bożego. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Kolekta przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
8.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za ++ Anastazję, Józefa i Mariana Jabłoniaków oraz ++ z rodziny, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
10.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + męża i ojca Stefana Wawrockiego w pierwszą rocznicę śmierci, z prośbą o szczęście wieczne dla niego.
2) Do Mił. Bożego za + Czesława Tyburcę w 1 roczn. śm., ze wspomn. + żony Urszuli Tyburcy, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
12.00 - 1) Do NSPJ w int. Krystyny i Wilhelma Limańskich z okazji ich 80 urodzin oraz z okazji 52 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie i błog. Boże dla całej rodziny. Te Deum.
2) Do NSPJ w int. Aleksandra z ok. 26 ur. z podz. za odebrane łaski, z prośbą o dary Ducha Św., i błog. Boże na dalsze lata i dla całej rodziny.
16.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Krystynę Pethe, z prośbą o łaskę nieba dla niej – ofiarowana przez Dorotę.
17.00 - Nabożeństwo o Jedność Chrześcijan.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Andrzeja Gruszkę w 1 rocznicę śmierci, z prośbą o łaskę nieba dla niego.

 

Poniedziałek, 23 stycznia 2023 – dzień powszedni. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
7.00 - wolna intencja.
18.00 - wolna intencja.

 

Wtorek, 24 stycznia 2023 – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
7.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Józefa Kampę, z prośbą o szczęście wieczne dla niego.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Elżbietę Nowak w 1 rocznicę śmierci, z prośbą o łaskę nieba dla niej.

 

Środa, 25 stycznia 2023 – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
7.00 - Do Miłosierdzia Bożego za ++ Helenę i Tomasza oraz Helenę i Stefana, z prośbą o spokój duszy i dar życia wiecznego.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za ++ mamę Marię Kord, ojca Jerzego, Teresę Glaglę, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.

 

Czwartek, 26 stycznia 2023 – Wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
7.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Izabelę, ++ rodziców i rodzeństwo oraz + męża Marcina, z prośbą o radość życia wiecznego dla nich.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Romana Limańskiego, z prośbą o radość wieczną dla niego.

 

Piątek, 27 stycznia 2023 – dzień powszedni.
7.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Józefa Kampę, z prośbą o szczęście wieczne dla niego – ofiarowana przez sąsiadów.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za parafian ++ w grudniu : Martę Mastej, Marię Karymów, Jerzego Mrozka, Zygfryda Geislera, Eugeniusza Kardasia, Henryka Banaszaka, Rajnolda Potockiego, Helenę Lenckowską, Józefa Kampę, Józefa Kierata.

 

Sobota, 28 stycznia 2023 – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. I dK.
7.00 - Do Miłosierdzia Bożego za + Hildegardę Kozalę w 30 dniu po śmierci, ze wspomnieniem + męża Jerzego.
18.00 - 1) Do NSPJ w intencji Macieja z okazji urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie i błog. Boże.
2) Do NSPJ w intencji Tomasza Kandzi z okazji urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie i błog. Boże.

 

Niedziela, 29 stycznia 2023 – 4 niedziela zwykła. Odpust parafialny św. Jana Bosko. Po każdej Mszy Świętej błogosławienie relikwiami św. Jana Bosko.
Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
8.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za ++ Józefa i Piotra Grządzielów oraz ++ z rodziny Grządzielów i Porębskich, z prośbą o łaskę nieba dla nich.
2) Do NSPJ w intencji Wandy z okazji urodzin, z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę MB i błog. Boże na dalsze lata i dla całej rodziny.
10.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Anielę we wspomnienie urodzin, jej ++ rodziców oraz ++ z rodziny i pokrewieństwa, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
2) Do NSPJ w intencji Jakuba Kolmagi z okazji 4 urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej.
12.00 - 1) Do Miłosierdzia Bożego za + Łucję Rzytkę w rocznicę śmierci, jej ++ męża Antoniego, synów Jana i ks. Krzysztofa Rzytkę, z prośbą o szczęście wieczne dla nich.
2) Wolna intencja.
16.00 - Do NSPJ w intencji Doroty Minoł z okazji 90 urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla niej i całej rodziny. Te Deum.
17.00 - Nieszpory.
18.00 - Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Urszulę i Antoniego Stolarzów, z prośbą o łaskę nieba dla nich.

 

 

 

 

Copyright © Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko